PL/SQL Developer 15.0 Frissítés korábbi verzióról

Gyártó: Allroundautomations
Kiszerelés: letölthető (elektronikus változat)
Hívjon vagy kérje árajánlatunkat!
PL/SQL Developer

A PL/SQL Developer egy beépülő fejlesztő környezet, amelyet az ún. tárolt eljárások létrehozására használhatunk Oracle adatbázisos környezetben. A PL/SQL környezet a könnyű használhatóságra, a kód minőségére, és jó működésére helyezi a hangsúlyt.

Jellemző funkciói:

- Kiváló IDE felület, Unicode támogatással.
- Beépített debugger, a szokásos követéses funkciókkal.
- Az Oracle On-line HTML Manuals-on rengeteg segítséget kaphatunk ha elakadnánk a projektünkkel.
- Object Popup Menu, ahol ha rákattintunk egy adatbázis részlet, akkor láthatjuk az adatbázis erre vonatkozó részét, ha program, akkor megnézhetjük az ide vonatkozó programrészletet, vagy át is írhatjuk.
- Code Assistant. Ez segít az editorban, amikor valamilyen objektumnak a nevét elkezdjük gépelni, akkor felajánlja egy felugró listában, hogy milyen objektumok léteznek az adott névkezdettel. Utána pedig segít az objektumhoz tartozó alobjektum kiválsztásában. (Pl egy adatbázis kiválasztása után jön valamelyik táblaneve, stb.)
- Special Paste és a Copy from Host Languages funkciók segítségével bekonvertálhatunk C++, JAVA és Oracle PL/SQL felől kódot.
- PL/SQL Beautifier: az előre beállított szabályok szerint állítja be az SQL kód kinézetét.
- Code Content funkcióval könnyen megtalálhatjuk a keresett programobjektumunkat, nem kell átnyálazni az egész kódot.
- SQL Window: Ez egyolyan ablak, ahová az sql mondat, vagy mondatok eredményét egy ablakban megnézhetjük mint a record-ok egy táblázatát. A korábbi mondatokat is megjegyzi, és ezeket elő is lehet hívni.
- Command Window: SQL script-ek írása, anélkül, hogy elhagynánk a PL/SQL IDE felületet, egy SQL Plus-hoz hasonlító ablakban.
- Report-ok: Ha inkább report-okat szeretnénk használni, akkor erre a beépített report készítő funkciók lehetőséget adnak. Vannak előre legyártott alap report-ok, de előállathatunk sajátot is. Ezek a Query Reporter szabad szoftverrel akár kívülről, parancssorból is elindíthatóak.
- Diagramok: Készíthetünk diagramokat, egyfajta grafikus kivetülését egy lekérdezésnek, ezzel rávilágíthatunk az adatbázisok közötti összefüggésekre. Ez történhet dokumentálási céllal is, de dolgozhatunk is benne.
- Project-es rendszer támogatása
- Regression Testing.
- To-Do Items: Az SQL vagy PL/SQL állományokban megjegyzéseket helyezhetünk el. Ezzel arra gondoltak, hogy ide kellene írni, ha valamit csinálni kell az adott állománnyal később, és ne felejtődjön el.
- Object Browser: Ez egy olyan nézet, amely a fontosabb információkat tartalmazza a feljlesztett környezetünkről. Itt megnézhetjük az objektumaink leírásait, kódját, lérehozhatunk teszt script-eket a debugger-hez, ki-be kapcsolahatunk trigger-eket, újrafordíthatunk hibás objektumokat, kereshetünk a kódban, stb.
- File Browser: munkaállományok, könyvtárak kezelése közvetlenül a PL/SQL környezetből.
- Connection List: A program engedi, hogy egyszerre több csatlakozott állománnyal is dolgozzunk egy időben. Ez a funkció megkönnyíti a munkát ilyen esetben, mivel ez mutatja, hogy milyen funkcióra és ablakokra van szükségünk az adott csatlakozáshoz.
- DBMS Scheduler: Az Oracle 10g, vagy későbbi kiadás esetén a DBMS_SCHEDULER eszköz segítségével menedzselhetünk olyan objektum típusokat, mint a Job, Programs, Windows, stb.
- Performance Optimizing: Oracle8i, vagy későbbi verzió esetén a PL/SQL képes elemezni a kódot soronként, és statisztika formában visszaadni, olyan adatokkal, hogy mekkora a processzor kihasználtság, mennyi adatmozgás volt, stb.
- Non-PL/SQL Objects: Ezzel funkcióval lehetőségünk van úgy változtatni vagy létrehozni objektumot, hogy nem is írunk SQL kódot, hanem egy formba írjuk be, hogy mit is szeretnénk, és a program legenerálja hozzá a kódot.
- Template List: Előredefiniált sablonokkal segíthetik a munkát, főleg, amikor új SQL mondatot kezdünk, vagy egy új programot indítunk.
- Query Builder: Ezzel az eszközzel könnyebben szerkeszthetünk Select mondatokat, akár úgy, hogy behúzzuk a szükséges táblákat, akár úgy, hogy már létezőt mondatot szerkesztünk tovább.
- Compare User Objects: Ezzel felhasználói objektumok szerkezetét hasonlíthatjuk össze. Ez főleg akkor hasznos, amikor megváltoztatjuk egy objektum szerkezetét, és szereténk, ha ez más ojektumban is megjelenne a változtatás, és ezzel az eszközzel ezt megvalósíthatjuk. Ne kelljen kézzel átjavítani mindenhol, hogy például az egyik rekord ne 15, hanem 18 karakteres legyen...
- Export User Objects
- Authorization: Megadhatunk felhasználóhoz vagy szabályokhoz kötött hozzáférést az adatbázisokhoz, ne férjen mindenki hozzá bizonyos adatbázisokhoz.
- Multi-threaded IDE: A PL/SQL Developer egy többszálú programozói felület. Nem kell várni, hogy a program megcsinálja a kért SOL kérést, hanem tovább dolgozhatunk közben. A program debug-olását is megszakíthatjuk, menthetünk közben, stb.

Rendszer követelmények:

A PL/SQL Developer program futásához Windows kell, a minimum igény Windows XP.
A támogatott Oracle Server verziók: minimum 7.x.
A 32-bites PL/SQL-nek 32 bites, a 64 bitesnek pedig 64 bites Oracle kliensre van szüksége az Oracle adatbázishoz való csatlakozáshoz.

További információ a gyártó honlapján.